Pima JTED Tanque Verde FFA
  Sign-In  Register
          
Results
                                                                          Fall Semester 2012

                            
South Central District                                                                           Midwinter Conference
          
                            Vet Tech A - 1st Place                                                                                  Vet Tech - 1st Place
                            Miriam Solinsky - 1st                                                                                   Meghan Marner - 1st
                            Meghan Marner - 2nd                                                                                  Miriam Solinsky - 2nd
                            Sarah Knight - 3rd                                                                                       Sarah Knight - 3rd
                            Anea Shabou - 9th                                                                                      Kayla Garard - 22nd

                            Vet Tech B - 3rd Place                                                                                   Floriculture - 4th Place
                            Kayla Gerard - 8th place                                                                                Mara Thompson - 7th
                            Emily - 5th                                                                                                  Cheyenne Stetson - 9th
                            Michaela Barker - 12th

                           Wildlife - 2nd Place
                           Jesse Renteria - 4th
                            Kristan Kobran - 3rd
                            Aly McDonald -
                           John Wood -
   
                            Floriculture - 3rd Place
                            Mara Thomson - 1st
                            Cayla Brandon - 2nd

                            Extemporaneous Public Speaking
                            Victor Bostick - 1st

                            Beef Speaking
                            Madeline Garrone - 5th




                                                                                             
Spring Semester 2013

South Central District


Nursery/Landscape Design - 2nd

Kayla Garard
Aly McDonald
Cayla Brandon

Horse Evaluation - 2nd
Catherine Kolsrud - 3rd
Kristan Kobran
Tyler
Joey Lent

Forestry - 1st
Miriam Solinsky - 1st
Cheyenne Stetson - 2nd
Eddie Palmenburg - 3rd
Jesse Renteria

Aquaculture - 1st
Sam Pernu - 3rd
Meghan Marner
Viktor Bostik
Erik Kolsrud

Spring Conference

Aquaculture- 2nd
Meghan Marner- 4th
Erik Kolsrud
Samuel Pernu
Victor Bostick

Forestry - 6th
Sarah Knight
Miriam Solinsky
Cheyenne Stetson
Eddie Palmenburg

 

 

 Powered by: FFANow Chapter Website System